تاریخ ثبت  1400/02/28
تعداد بازدید  60
آماده سازی عرصه فعالیت فرهنگی در مناطق تلفیقی شهرستان مشهد برای حضور و فعالیت مستمر دانش پژوهان در این مناطق
    حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محیطی گفت: با هماهنگی واحد تبلیغ موسسه دارالاعلام قم و از طرف دیگر با برقراری ارتباط با فعالان فرهنگی منطقه یک هفته قبل از ماه مبارک رمضان به اتفاق مبلغین برای بازدید از مناطق اسماعیل آباد، عباس آباد، انتهای بلوار رسالت(10 کیلومتری حرم)، بلوار حر(قلعه ساختمان)اقدام شد.

مدیر مرکز تخصصی پژوهشی درالاعلام شعبه مشهد در ادامه بیان کرد: از دیگر برنامه ها برای زمینه سازی فضای تبلیغی برگزاری چند جلسه با فعالان فرهنگی مناطق مذکور و تدوین برنامه تبلیغی بود.

ایشان در ادامه بیان کردند: با توجه به تلفیقی بودن مناطق مذکور و رشد مهاجرت اهل سنت به این مناطق و از سوی دیگر ترویج شبهات وهابیت و از سوی سوم فقر غالب ساکنان منطقه نیاز است که به مباحث فرهنگی تربیتی توجه ویژه داشته باشیم. از جمله شبهاتی که در منطقه رایج شده است شبهه توسل و استغاثه و ... است که به دلیل ارتباط فامیلی سنی و شیعه در این منطقه مطرح شده است.

ایشان در پایان با اشاره به این مسئله که فعالیت در عرصه مقابله با گسترش تفکر تند تکفیری از وظایف اصلی و مهم این مرکز تخصصی می باشد بیان کردند از آنجایی که برای تاثیر یک برنامه حضور مستمر لازم و ضروری است، لذا از این پس سعی خواهد شد تا دانش پژوهان در این مناطق با همکاری مسئولین مربوطه و فعالان فرهنگی حضوری مستمر داشته باشند.

تصاویر
نام
نام خانوادگی
ایمیل
متن